צו ירושה | משה סיון

צו ירושה הוא צו שעניינו להצהיר על זכויות יורשים, על זהותם ועל חלקם בעיזבון שהותיר הנפטר לאחר לכתו. צו הירושה מנוסח באופן הצהרתי מתוקף הצהרתו על היורשים, אך אינו יוצר את זכותם המהותית לכך. צו הירושה כולל את הסעיפים והנתונים כדלהלן: העובדה בדבר מות המנוח, מועד הפטירה ומקומה, שמותיהם של היורשים וחלקם בעיזבון.

למרות שכולנו חיים במטרה להגשים את עצמנו ואת חלומותינו, כולנו יודעים שהחיים הם בסך הכול זמניים, שכן בסופו של דבר כל אחד ילך לעולמו. בעת לכתו של אדם לעולמו ישנם לא מעט דברים שאיתם צריך להתמודד, וחלק מהם זה הרכוש שהוא הותיר מאחוריו, משפחתו והקרובים לו. צו ירושה אומנם לא יוצר את זכותם של היורשים, אך הוא בהחלט מסמך פורמאלי שצריך לדאוג לו בכל פעם כשאדם הולך לעולמו.

צו ירושה ותוקפו

צו ירושה הוא הצו שמצהיר למעשה על היורשים, ולכן במידה ואחד מהיורשים דורש להוציא צו ירושה, על פי חוק הוא חייב לשלוח על כך הודעה לשאר היורשים הקיימים, אם הם אכן קיימים. צו ירושה הוא צו שמנוסח באופן הצהרתי לכל דבר, וניתן למצוא בו פרטים חשובים כמו :מקום פטירתו של המנוח וזמן הפטירה. בנוסף, בצו הזה ניתן יהיה לראות את שמותיהם של היורשים ואת החלק שלהם בירושה הכללית.

צו ירושה הינו חלק מתהליך מימוש הצוואה

חשוב להבין שעל מנת שאפשר יהיה לממש צוואה, במידה והיא אכן קיימת, יש צורך להוציא צו ירושה, ולכן חשוב ביותר לפנות אל עורך דין מוביל. במידה וגם אתם זקוקים לשירות בתחום הזה, או בתחומים אחרים כמו גירושין, מקרקעין וכדומה, עורך הדין משה סיוון הוא הכתובת הטובה ביותר עבורכם. עו"ד משה סיון הוא בעל ניסיון של יותר מ35 שנה בתחום, כך שאין ספק שניסיון זה יעזור לו לתת לכם שירות מצוין בתחומים שונים.