יפוי כח נוטריוני | משה סיון

יפוי כח הוא בעצם הרשאה לבנק שמתבצעת ע"י אחד מבעלי החשבון אשר מותיר לאדם שאינו בעל החשבון לבצע פעולות בשמו , לרוב בעל החשבון יותיר זאת לקרוב משפחה או אדם שהוא יכול לסמוך עליו היטב.

יפוי כח נוטריוני – מדוע הוא דבר חשוב ?

כמו כל מסמך משפטי או בעל ערך כזה או אחר , גם כאשר זה מגיע אל יפוי כח לבנק הנוטריון יתן סמכות אשר מהווה גושפנקא לתקינות של המסמך – אדם אשר רוצה להבטיח שהמסמך שלו הינו המסמך ה"כשר" ביותר במערכת המשפטית או בבנק יודע שנוטריון יבטיח לו זאת.

אם אתם לפני חתימה על יפוי כח לבנק קודם כל כדאי שתתייעצו עם ע"וד נוטריון מקצועי, לשם כך אנחנו כאן , על מנת לתת לכם את השירות הטוב ביותר ושלא תבצעו שגיאות .

יפוי כוח נוטריוני הוא בעל משמעות רבה

ישנם מקרים שונים שבהם אדם נאלץ לתת ייפוי כוח לאדם אחר, ובחלק מהמקרים לא מספיק לתת את ייפוי הכוח לקרוב משפחה. כלומר, לא פעם יש צורך לפנות אל עורך דין ולתת לו ייפוי כוח, כי רק כך אפשר יהיה לבצע פעולות שונות, ובחלק מהמקרים הפתרון הוא ייפוי כוח נוטריוני. אנשים פונים אל נוטריונים שונים כדי לתת להם ייפוי כוח מסיבות שונות, בין אם זה כתוצאה מכך שהם רוצים שיהיה מי שיבצע עבורם את הדברים ובין אם זה כי הם זקוקים לייפוי כוח מבחינה חוקית, ולכן חשוב לשים לב לאיזה עורך דין פונים.

ייפוי בעל תוקף חוקי

הדבר החשוב ביותר שצריך לשים לב אליו כשרוצים לחתום על ייפוי כוח נוטריוני, זה שאכן פונים אל אדם שיש שהוא נוטריון, ולא כל עורך דין עונה להגדרה הזאת. על מנת שאדם יהיה נוטריון צריך לוודא שהוא אכן בעל תואר כזה, וזה אומר שהוא חייב להיות במקצוע לפחות עשר שנים. ייפוי כוח שכזה יוכל להקל על פעולות שונות עבור כל אדם והוא חייב להיות חוקי על מנת שיהיה לו תוקף.

ייפוי כוח במקרים של עסקאות מקרקעין

אחד מהמקרים הנפוצים ביותר שבהם אנשים פונים לחתימה על ייפוי כוח נוטריוני זה כאשר מדובר על עסקות מקרקעין שונות. עסקת מקרקעין היא כזו שיש בה הרבה מאוד כסף ולכן המחוקק חייב את החתימה על ייפוי כוח בפני נוטריון ולא רק בפני עורך דין.

מדוע  יפוי כוח לבנק נוטריון הוא יקר?

אם אתם זקוקים למסמך יפוי כוח לבנק נוטריון וכבר התחלתם לבדוק מחירים בתחום, בוודאי כבר הבינותם כי לא מדובר בעניין זול ,ועבור רבים מדובר בהוצאה גבוהה ומשמעותית שלא באה בקלות. יחד עם זאת, חשוב להבין את המשמעות של המסמך הזה. מדובר במסמך שיהיה קביל בבנק שלכם, והנוטריון מספק אותו רק לאחר שהוא היטב הבהיר לכם  את חוקיות המסמך, וידא כי נותן יפוי הכוח עושה זאת מרצונו החופשי לחלוטין וערך את המסמך בהתאמה מלאה לנדרש.

מדובר במסמך רגיש שרק איש מקצוע מומחה הבקיא בתחום יכול לערוך אותו כראוי, ולכן אם אתם זקוקים ליפוי כוח שכזה, אל תתפשרו. פנו אל נוטריון מנוסה ואדם אשר כבר הנפיק לא מעט אישורים כאלו. פנו אל עורך דין נוטריון, שאתם יכולים להיות בטוחים, כי הוא מבין ומתמצא בתחום ויכול לבצע עבורכם את התהליך הנדרש על הצד הטוב ביותר.