הסכם ממון ידועים בציבור

על הסכם ממון ידועים בציבור וחשיבותו

בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות ישראלים בוחרים לעשות הסכם ממון ידועים בציבור. ההסכם בא להגן על רכוש בני הזוג עבור זוגות שמנהלים חיים משותפים. הסיבות שמובילות בני זוג לבחור שלא להינשא אלא לבחור באופציה של הסכם ממון ידועים בציבור מגוונות. פעמים רבים יש בעיה להתחתן מבחינת החוק הדתי בישראל כמו במקרים של,זוגות חד מיניים, כהן וגרושה או שאחד מבני הזוג אינו יהודי על פי ההלכה. במקרים אחרים מדובר בסיבות אישיות.

החקיקה בישראל

רבים מחפשים במנועי החיפוש את המונח, הסכם ממון ידועים בציבור. הדבר נובע כתוצאה מההתעניינות הציבורית בנושא. יש מקום להרחבה מהם ידועים בציבור ולמה חשוב כל כך לחתום עליו. מכיוון שבחקיקה הישראלית לא יוחד חוק נפרד שמגדיר את כלל הנושא ישנה חשיבות מכרעת לחתימת הסכם ידועים בציבור בבני ברק באופן פרטני מקיף ומדויק. ללא הסכם שכזה על מנת לקבל את ההכרה המשפטית במעמדם של בני זוג כידועים בציבור חייבים להוכיח קיום מסגרת של חיי אישות כבעל ואישה. בנוסף לניהול של משק בית משותף.

תנאים להכרה

יש מקום לציין שכאשר מתקיימים תנאים מצטרפים אלו ניתן לבקש הכרה כידועים בציבור גם כאשר לא נחתם, הסכם ידועים בציבור באור יהודה. מסיבה זו ולאור חוסר הודאות מבחינה משפטית של ידועים בציבור לעומת נשואים, במידה ומישהו מבני הזוג רוצה להגדיר את חלוקת רכושו שלא באופן המוגדר בחקיקה בסדר הרגיל של היורשים כולל בן הזוג השני מומלץ לו לעשות הסכם ידועים בציבור בגני תקווה מראש.

מועד תחילת שיתוף הנכסים

במהלך ניסוח הסכם ידועים בציבור באור יהודה חשוב להתייחס לתאריכים וזמנים מוגדרים אותם יש לקחת בחשבון באופן חלוקת הרכוש בפרידה או ירושה. כשמדובר על זוגות נשואים מועד תחילת שיתוף הנכסים ברור מבחינה משפטית כמועד החתונה. מכיוון שאין כך הדברים עבור ידועים בציבור,  הסכם ידועים בציבור בגני תקווה צריך להתייחס לכך בפירוט ובמדויק.

מקצועיות וניסיון בניסוח וליווי הסכם ממון ידועים בציבור

אם אתם זקוקים לייעוץ בנוגע לניסוח הסכם ידועים בציבור בבני ברק או שאתם מחפשים הסכם ממון ידועים בציבור מחיר שווה לכל נפש כדאי לכם להכיר את עורך דין ונוטריון משה סיון. הוא מייצג ומייעץ ללקוחות במגוון, של נושאים הקשורים לדיני משפחה, צוואות וצווי ירושה, הסכמי ממון וידועים בציבור או צוואה. עורך דין משה סיוון מתמחה בסוגיה המורכבת של ניסוח הסכם ממון ידועים בציבור, איזון משאבים, רכוש משותף וחלוקת רכוש.