הסכם חיים משותפים

על הסכם חיים משותפים וצוואות וירושות

הסכם חיים משותפים חייב להיעשות בכתב ולהיות חתום על ידי שני הצדדים. על פי החוק בישראל אין חובה לאשר הסכם חיים משותפים בבית משפט או אצל הנוטריון. עם זאת כדאי לעשות זאת אם הצדדים מעוניינים לחזק את מעמדו המשפטי של ההסכם.

לגבי העיזבון

בחקיקה ובפסיקה הוגדר הקשר בין הסכם חיים משותפים באור יהודה  או כל מקום אחר לבין צוואה וירושה. אדם יכול להוריש בצוואה או בהתאם לכללי חוק הירושה כאשר אין צוואה בנמצא רק כספים ונכסים שבבעלותו או שהינם מחלקו בנכסים המשותפים. הסכם חיים משותפים בבני ברק קובע כיצד מחולקים נכסי הזוג בינם לבין עצמם ובמובן זה מגדיר את היקף העיזבון של כל אחד מבני הזוג. הצוואה של כל אדם תקבע את האופן שיחולק העיזבון לאחר מותו.

הסכמים מסוגים שונים

יש הבדל בין הסכם חיים משותפים בגני תקווה להסכם ממון שנועד לבני זוג שמבקשים להינשא או לחיות בזוגיות יחדיו ללא נישואים. הסכמי ממון של ידועים בציבור שונים גם הם בתכליתם מאלו של הסכם חיים משותפים בבני ברק.

ידועים בציבור

יש מקום לציין שכאשר מתקיימים תנאים מצטרפים אלו ניתן לבקש הכרה כידועים בציבור גם כאשר לא נחתם, הסכם ידועים בציבור. מסיבה זו ולאור חוסר הודאות מבחינה משפטית של ידועים בציבור לעומת נשואים, במידה ומישהו מבני הזוג רוצה להגדיר את חלוקת רכושו שלא באופן המוגדר בחקיקה מומלץ לו לעשות הסכם ידועים בציבור מראש.

מועד תחילת שיתוף הנכסים

כמו עבור הסכם חיים משותפים בסביון-במהלך ניסוח הסכם ידועים בציבור חשוב להתייחס לתאריכים וזמנים מוגדרים אותם יש לקחת בחשבון באופן חלוקת הרכוש בפרידה או ירושה. כשמדובר על זוגות נשואים מועד תחילת שיתוף הנכסים ברור וזה מועד החתונה. מכיוון שאין כך הדברים עבור ידועים בציבור, הסכם ידועים בציבור צריך להתייחס לכך בפירוט ובמדויק. גם הסכם חיים משותפים בגני תקווה צריך להיות מפורט וברור.

מקצועיות וניסיון בניסוח וליווי הסכם חיים משותפים

אם אתם זקוקים לייעוץ בנוגע לצורך שלכם בביצוע הסכם חיים משותפים או שאתם מחפשים עורך דין לניסוח של הסכם חיים משותפים באור יהודה כדאי לכם להכיר את עורך דין ונוטריון משה סיון. הוא מייצג ומייעץ ללקוחות במגוון, של נושאים הקשורים לדיני משפחה, צוואות וצווי ירושה, הסכמי ממון וידועים בציבור או צוואה. עורך דין משה סיוון מתמחה בסוגיה המורכבת של ניסוח הסכם חיים משותפים בסביון, הגדרת הרכוש משותף ואופן חלוקת רכוש.