דיני ירושה | משה סיון

נאמר כי תוקפו של הצו הוא כתוקפו של פסק דין וכן ירושה אשר נערכה מחוץ לגבולות הארץ לא ניתנת לאכיפת בארץ. בנוסף לכך, על פי דיני ירושה במקרים שבהם לא הותיר הנפטר צוואה, מחולקת הירושה שהותיר על פי כללי חוק הירושה. חלוקת הירושה מתבססת על שני כללים עיקריים: האם הנפטר או הנפטרת הותירו אחריהם בן זוג או אם לאו. משרד עורך הדין משה סיוון מתמחה בייחוד בדיני ירושה ובצו ירושה וישמח לעמוד לרשותכם בנושאים הללו.

דיני ירושה ומימוש צוואה

אין הרבה דברים מסובכים שאיתם אתם צריכים להתמודד כמו דיני ירושה, כי מי מאיתנו לא שמע בעבר על סיפורים של קרבות ירושה או צוואה שלא מומשה? זכותו הטבעית של אדם היא לכתוב צוואה לפני מותו, אך לא כל האנשים מממשים את הזכות הזאת, ולא אחת כשאין צוואה ברורה מתחילות יריבויות מורכבות ביותר בין כל היורשים. דיני ירושה זה תחום מסובך ורגיש ביותר בעולם המשפט, כך שאם אתם זקוקים לשירות מקצועי בתחום, כדאי שתשימו לב לאיזה עורך דין אתם פונים.

דיני ירושה וההתמודדות איתם

לא תמיד קל לקבוע מה תוקפו של צו ירושה מסוים, כי האם הוא תקף גם בארץ למרות שעשו אותו בחו"ל? ומה עושים במידה ואין צוואה שהוכנה על ידי המנוח טרם פטירתו? באופן כללי כדאי לדעת שקיימים דיני ירושה ברורים מאוד, כך שאפילו אם אין צוואה יש דינים שקובעים כיצד צריך לחלק את הירושה, ולכן הדבר העיקרי הוא להיות בקיאים בחוקים האלה, וזה תפקידם של עורכי הדין. אחת מהשאלות המהותיות ביותר בנוגע לדיני ירושה זו השאלה האם מנוח הותיר בן או בת זוג, כיוון שזה ישפיע באופן ישיר על חלוקת הרכוש.

דיני ירושה ועורך מומחה בתחום

בין אם אתם יורשים יחידים של אדם שהלך לעולמו ובין אם אתם חולקים את הירושה עם עוד אנשים, הדבר החשוב ביותר הוא לפנות לעו"ד שיוכל לסייע לכם בתהליך. עו"ד משה סיון הוא בחירה טובה כי הניסיון העשיר שלו בתחום יסייע לו לתת לכם שירות שיוביל לתוצאות הרצויות.