בניסוח יפוי כוח לבנק נוטריון ידאג לסמכויות מלאות של המיופה

בעת הכנת מסמך כמו יפוי כוח לבנק נוטריון חייב לפקח, לאשר ולנעול בחותמת אפוסטיל על מסמך זה. פעמים רבות האנשים היקרים לנו ביותר, הורים שנמצאים על ערש דווי, קרובי משפחה שלא יכולים לקבל החלטות כלכליות בשל מצב נפשי או קוגניטיבי לקוי וכד' זקוקים לסיוע שלנו בניהול הכספים שלהם. אבל הבנק הוא גורם מאד ביורוקרטי שלא ממהר לתת אשראי לכך בקלות רבה. למעשה הוא צפוי להערים לא מעט קשיים עד לקבלת הכסף וקבלת השליטה על התזרימים של היקרים לנו. בהכנת מסמך יפוי כוח לבנק נוטריון פשוט חייב להיות מעורב. חותמת אפוסטיל נוטריונית תשמור עליכם מפני הערמת הקשיים, ותגרום לכם לזכות בכל דיון משפטי שתנהלו מול הבנק ובפרט מול הסניף בו קרוב המשפחה שלכם חבר.

ניסוח המסמך באופן רשמי ואישורו

מסמך יפוי כוח לבנק אשר מאושר על ידי נוטריון צריך לכלול את כל הסעיפים המדויקים המנחים אותו (את הבנק) לגבי ההרשאות הנדרשות למיופה. ייתכן כי המיופה בסך הכל מבקש להגביל את עצמו עד לסכום כסף מסוים, או שהוא מעוניין למשוך כסף בפרקי זמן קצובים וידועים מראש. ניסוח המסמך צריך לציין בדיוק מה מותר למיופה לעשות בחשבון הבנק של המייפה. פקיד הבנק צריך להבין זאת בצורה חד משמעית על מנת שיהיה קשה לפתוח את המסמך לפרשנויות משפטיות בעתיד.

יפוי כוח בשפות זרות

לעתים, לקרוב משפחתכם יהיה חשבון חוץ ואז יפוי כוח צריך להיות מנוסח בשפת המקור. כך, למשל, נוטריון בספרדית אחראי לניסוח ואישור יפוי כוח המיועד לבנקים בספרד, ארגנטינה ומקומות נוספים בעולם בהם השפה השלטת היא ספרדית. יפוי כוח קיים כגם באנגלית ובכל שפה לה יידרש השירות. לעולם אל תניחו שנוטריון יידע להתמודד עם כל שפה. בחרו את איש המקצוע בהתאם לשפה בה הוא התמחה. שפות הן כלי עבודה ייעודיים לייצור כפל משמעות ולכן חשוב לבחור רק נוטריון שידוע כמומחה לאותה שפה על מנת לצאת עם מסמך מנצח שיסייע לכם להתגבר על כל המכשולים בארץ הזרה בה מתנהל החשבון של יקירכם או חשבונה של יקירתכם. רק כך תוכלו להבטיח גישה מלאה לחשבון שלהם בהתאם למתוכנן.