אפוסטיל

ראשית נאמר כי אפוסטיל הוא מונח המתאר אישור של רשות מוסמכת במדינה וכן מתאר את בעל התפקיד אשר מאמת את נכונותה של החתימה. האפוסטיל מקורו באמנה בינלאומית שנחתמה בשנת 1961, הנוגעת לביטול אימות מסמכי חוץ ציבוריים. במקומו של האימות מטביעות המדינות החתומות על האמנה "תעודה לפי אמנה" הנקראת אפוסטיל.

האפוסטיל נותן משנה תוקף לכך שהתעודה המונפקת רשמית ומקורית אשר הונפקה על ידי הרשות המוסמכת לכך. על כן, היום ישנם מסמכים רשמיים וציבוריים רבים שבהם חותמת אפוסטיל, מסמכים בהם מטפלים עורכי דין נוטריונים כמו משרד עורך הדין משה סיוון.

חותמת אפוסטיל

האפוסטיל מאשר את סמכותו של הנוטריון לאשר מסמכים נוטריונים כדוגמת תעודות נישואין, תעודות לידה, חוזה רכישת דירה ועוד; הוא מאמת את חתימת הנוטריון על גבי המסמך ומעניק משנה תוקף לכך שהנוטריון החתום על המסמך הוא אכן נוטריון על פי חוקי המדינה שהנפיקה את האפוסטיל. במשרד עורך הדין משה סיוון אתם יכולים להשיג מסמכים נוטריונים ואישורים שונים. אנו מעניקים אישור לחותמת האפוסטיל לכל דבר ועניין.

דברים שכדאי לדעת על חותמת אפוסטיל

יש לא מעט מסמכים שכל אחד מאיתנו צריך לעשות בהם שימוש, ואין ספק שבירוקרטיה מאז ומעולם הייתה דבר מסובך שלא קל להתמודד איתו. הדברים הולכים ונהיים מסובכים פי כמה כאשר מדובר על מעורבות של יותר ממדינה אחת, ולכן זה לא פלא שבעבר היה צורך בחתימה של מספר אנשי מקצוע שונים כדי שאפשר יהיה להשיג אישורים על מסמכים שונים. עם זאת, וככל שחלפו השנים, הבינו המומחים בתחום שאין כל סיבה להמשיך להעביר כל מסמך לצורך חתימות למספר משרדים שונים. לכן בשנת 1993 נחתמה אמנה בהאג אשר כוללת את חותמת האפוסטיל.
מהי חותמת אפוסטיל
כשמדברים על חותמת אפוסטיל מדברים למעשה על השיטה הטובה ביותר לקצר את הליכי החתימה על מסמך מסוים, כי כל מי שקיבל אישור ממשרד החוץ יוכל לעשות שימוש בחותמת הזאת והיא תהייה מקובלת כחוק. חשוב להבין שלא כל אדם ולא כך עורך דין יוכל לחתום בצורה כזאת, כי יש כמובן קריטריונים שלפיהם נקבע מי יכול להיות בעל רשות חתימה ומי לא.

אל מי צריך לפנות

במידה וגם לכם באופן אישי יש צורך להחתים מסמך מסוים עם חתומת אפוסטיל, כדאי יהיה שתשימו לב שאתם פונים אל איש מקצוע שאכן מורשה בכך. לא כל עורכי הדין יכולים לחתום בצורה כזאת ולכן צריך לברר את העניין הזה מראש. חותמת כזאת יכולה אומנם לעלות לא מעט כסף, אך לעיתים היא דרושה ולעיתים היא יכולה לקצר את התהליכים.